Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Pielęgnacja okolicy oka w gabinecie medycyny estetycznej

26 listopada 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

Warto dbać o okolicę oka, im wcześniej tym korzystniej! Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż w innych okolicach twarzy, dodatkowo stale marszczona przez mięśnie mimiczne. Nic więc dziwnego, że szybciej się starzeje i wiotczeje.

W pielęgnacji domowej warto pamiętać o dokładnym, delikatnym oczyszczaniu oraz stosowaniu kremów odżywczych i nawilżających, a każdą poranną rutynę wykańczać kremem z filtrem UVA50. Nie pozostaje również obojętna zdrowa dieta, regularny sen i aktywność fizyczna oraz picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Niestety, czasem, mimo wszelkim staraniom, osiągnięty efekt to za mało. Wówczas na przeciw wychodzą nam możliwości oferowane przez kosmetologię i medycynę estetyczną. W zależności od problemu, który najbardziej przeszkadza w swoim odbiorze i ocenie okolicy oczu, jest kilka metod radzenia sobie z nimi. Warto pamiętać, że odpowiednia kwalifikacja pacjenta, dobranie zabiegu do potrzeb oraz umiejętne łączenie procedur da najlepszy efekt który będzie się utrzymywał przez długi czas.

Redukcja zmarszczek tzw. kurzych łapek – zmarszczki te zlokalizowane są w bocznej części oka i są efektem marszczenia się mięśnia okrężnego oka. Nie trudno o nie – powstają podczas śmiania się, mrużenia oczu czy złości. Aby zapobiec ich utrwaleniu, warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, która w szybki i efektowny sposób wyłączy ów mięsień z pracy dzięki czemu dojdzie do wygładzenia skóry. Efekt będzie utrzymywał się 4-6 miesięcy. Brzmi pięknie, prawda?

Poprawa kondycji skóry wokół oka – przez specyfikę swojej budowy, skóra wokół oczu jest narażona na odwodnienie oraz upośledzone odżywienie. Staje się cieńsza, szara, prześwitują przez nią naczynia. Zastosowanie mezoterapii z wykorzystaniem przeznaczonych do tej okolicy produktów pomoże ją zrewitalizować, odżywić i zagęścić. Spośród produktów stosowanych na skórę okolicy oka warto wymienić polinukleotydy (Pluryal Silk, Nukleofil Soft), aminokwasy (Jalupro®, Sunekos), kwas bursztynowy (Electri®, Xela Rederm) czy Tropokolagen. Świetnie w tej okolicy działa również osocze bogatopłytkowe, zarówno z Dermapenem 4 jak i solo.

Przepukliny tłuszczowe, obrzęki limfatyczne – te pierwsze są wynikiem migracji tkanki tłuszczowej z głębszych tkanek przez „poluzowane” włókna mięśnia okrężnego oka. W przypadku dużych przepuklin jedyną opcją terapeutyczną jest chirurgia. Przy mniejszych można zastosować produkt miejscowo aktywujący metabolizm tkanki celem jej nieznacznej redukcji, który ma jednocześnie certyfikację do stosowania w okolicy oka – Suisselle Shape lub Tropokolagen Guna. Ważna jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta oraz rozważny dobór terapii. Przy obrzękach limfatycznych dolnej powieki i ogólnie okolicy oka świetnie się sprawdzą produkty z kwasem bursztynowym oraz zawierające wyciąg z nostrzyka (mesohyal Melilot).

Widoczna dolina łez – powstawanie cienia w okolicy dolnej powieki to czasem kwestia załamywania światła na powierzchni skóry. Gdy dolina łez jest zapadnięta będzie sprawiała wrażenie ciemniejszej względem otoczenia. Wypełnienie tej okolicy usieciowanym kwasem hialuronowym pozwala „wypchnąć” skórę ku górze i zniwelować efekt cienia, dzięki czemu oko nabiera bardziej wypoczętego wyglądu. Alternatywą jest zastosowanie fibryny bogatopłytkowe, która daje krótkotrwały efekt wypełnienia z jednoczesną mocną stymulacją skóry.

Global Eyecon – zabieg szyty na miarę dla okolicy oka. Jest to połączenie terapii rozświetlającej (peeling) oraz odżywczej i rewitalizującej (mikronakłuwanie). Terapia składa się z 3 spotkań na których kolejno wykonywane są 1) peeling 2) ampułka z mikronakłuwaniem 3) odżywczo-kojąca maska na okolicę oka. Efekty mówią same za siebie

Efekty zastosowania Global Eyecon, dzięki uprzejmości Mesoestetic Poland

Jalupro Young Eye to zabieg z użyciem preparatu dedykowanego dla potrzeb delikatnej okolicy oczu. Preparat składa się z kilkunastu różnorodnych substancji (aminokwasów, peptydów i dwugęstościowego kwasu hialuronowego), których zadaniem jest m.in. stymulacja kolagenu, nawilżanie skóry czy uzyskanie efektu rozluźnienia wybranych mięśni twarzy.

Miejsca iniekcji Jalupro Young Eye


Zabieg Jalupro Young Eye polega na czterech oddalonych od siebie o tydzień lub dwa iniekcjach preparatu w 3 wybrane przez specjalistę okolice oczu. Są to szczególnie wrażliwe fragmenty twarzy, w których powstają kurze łapki, a także zewnętrzne części oczu (górne i dolne). Wsparcie okolicy oczu uzyskane dzięki Jalupro Young Eye pozwala uzyskać świeże i młode spojrzenie, pomimo postępujących procesów starzenia. Z wyjątkiem bardzo rzadkich efektów ubocznych, zabieg nie powoduje obrzęków, co jest dodatkową korzyścią dla pacjenta.

Terapie łączone – przy pierwszym spotkaniu lekarz dokładnie zbierze wywiad, pozna przyzwyczajenia oraz styl życia, zdefiniuje problemy i zaproponuje terapię. Warto decydować się na połączenie różnych zabiegów, gdyż te, dobrze dobrane, będą się świetnie uzupełniały oraz dadzą finalnie fantastyczne efekty.

Efekty:

redukcja zmarszczek

poprawa kolorytu

zmniejszenie obrzęku, opuchnięcia

zagęszczenie i ujędrnienie skóry

Przeciwwskazania:

stany zapalne i ropne skóry

zaostrzenie chorób przewlekłych

Niewyrównana choroba autoimmunologiczna

Choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

aktywna choroba nowotworowa

ciąża i laktacja

Alergia na produkt

Cennik zabiegów z tym produktem:

Toksyna botulinowa

kurze łapki499 zł

dolna powieka349 zł

Mezoterapia Pluryal Silk

1 zabieg999 zł

3zabiegi2500 zł

Mezoterapia kwas bursztynowy

Electri 1,5%599 zł

Xela Rederm 1,1%749 zł

Jalupro

Strong Eye499 zł

Jalupro+ botoks649 zł

Tropokolagen Guna

1 zabieg349 zł

3 zabiegi850 zł

osocze bogatopłytkowe

1 zabieg449 zł

wypełnienie doliny łez

kwas hialuronowy800 zł

fibryna549 zł

Global Eyecon Peeling+ Dermapen 4

1 zabieg599 zł

3 zabiegi1500 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Do najpopularniejszych zabiegów na dolinę łez należą zabiegi wypełniające kwasem hialuronowym lub fibryną. Kwas hialuronowy naturalnie “wypełnia” tkanki i niweluje cienie pod oczami. Podobny efekt daje terapia doliny łez fibryną, która dodatkowo rozświetla skórę. Efekty zabiegów z użyciem fibryny utrzymują się jednak krócej niż rezultaty podania kwasu hialuronowego. Zanim lekarz podejmie decyzję o wypełnieniu doliny łez kwasem hialuronowym, zwróci on uwagę na to, czy nie ma ubytków objętości w Twoich policzkach. Jeśli tak, w pierwszej kolejności zaleci on zabiegi na policzki, które dodatkowo pomogą poprawić wygląd okolicy oka.

W gabinecie medycyny estetycznej wykorzystuję sprawdzone preparaty dedykowane okolicy oka. Są one bezpieczne, a specjalnie przystosowane do tej okolicy igły minimalizują okres rekonwalescencji.

Toksyna botulinowa to bezpieczny preparat, który nie ma bezpośredniego wpływu na wzrok i z powodzeniem jest stosowany w okolicy oka. Każdy zabieg niesie za sobą ryzyko działań niepożądanych, jednak jest ono znikome. Istnieje niewiele doniesień dotyczących efektu podwójnego widzenia po botoksie, jednak zazwyczaj dotyczą one sytuacji, w których został on podany nieumiejętnie.

Działanie botoksu na skórę wokół oczu utrzymuje się przez ok. 4-6 miesięcy (w zależności od indywidualnych cech pacjenta).

Efekty mezoterapii są stopniowe. Każdy zabieg stymuluje skórę do produkcji kolagenu. W zależności od wybranej metody i potrzeb pacjenta w gabinecie medycyny estetycznej wykonuje się 3-4 zabiegi mezoterapii w ok. 3-5 tygodniowym odstępie czasu.

Zabieg Global Eyecon jest bezinwazyjny, dlatego nie wymaga dodatkowego przygotowania ze strony pacjenta.

O zastosowaniu terapii łączonych decyduje lekarz. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, Global Eyecon można połączyć na przykład podaniem kwasu hialuronowego, który dodatkowo odżywia i ujędrnia okolice oka. Podczas tej samej wizyty możesz zdecydować się również na mezoterapią igłową innej części twarzy lub szyi.

Poczytaj także