Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Jalupro ® – aminokwasowa terapia zastępcza

28 czerwca 2022

Partie na które wykonuję zabiegi tym produktem:

twarz

szyja i dekolt

włosy

Z wiekiem nasza skóra traci swoją jędrność i elastyczność, przez co staje się bardziej wiotka oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Zmieniają się rysy twarzy, tkanki poddają się grawitacji i zaczynają przesuwać się w dolne partie twarzy. 

Co się dzieje w starzejącej się skórze? 

Z wiekiem maleje ilość i aktywność fibroblastów – komórek, których głównym zadaniem jest produkcja kolagenu i elastyny – substancji macierzy pozakomórkowej które odpowiadają za wygląd naszej młodzieńczej cery – zapewniają jej jędrność, napięcie i odpowiednią gęstość. 

Innowacyjny, opatentowany program przeciwstarzeniowy opracowany przez szwajcarskie Laboratorium Professional Derma obejmuje całą linię produktów JALUPRO®, wśród których znajdują się wyroby medyczne w postaci iniekcji, suplementy diety oraz aminoceutyki. 

Aminokwasowa terapia zastępcza (ATR) Jalupro®, to wyselekcjonowane aminokwasy: Glicyna, L-prolina, L-lizyna i L-leucyna oraz wysokiej jakości i czystości nieusieciowany kwas hialuronowy. Całość wpływa na aktywność fibroblastów, stymulując przez to skórę do przebudowy i regeneracji co w konsekwencji daje efekt naturalnego odmłodzenia.  

JALUPRO® CLASSIC

Flagowy produkt z gamy Jalupro® o szerokim spektrum zastosowań.

Opatentowana formuła oparta na niskocząsteczkowym kwasie hialuronowym i kompleksie aminokwasów dostarcza komórkom skóry dokładnie tych składników, których potrzebują do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Skóra jest odpowiednio odżywiona i nawilżona dzięki czemu staje się bardziej elastyczna i napięta a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. 

Kwas hialuronowy stymuluje skórę i głęboko ją nawilża a kompleks aminokwasowy stanowi „pożywienie” dla fibroblastów, dzięki czemu mogą się one prawidłowo rozwijać i namnażać, a tym samym wytwarzać nowe włókna kolagenowe. Przyczynia się to do długotrwałej odnowy struktury, poprawy elastyczności i jędrności oraz młodzieńczego wyglądu skóry.

Wskazania

+ redukcja zmarszczek – zarówno powierzchownych, jak i głębokich twarzy szyi i dekoltu

+ rozjaśnienie cieni pod oczami, odmłodzenie okolicy oka

+ naturalna poprawa objętości skóry

+ regeneracja i biorewitalizacja skóry szarej i zmęczonej

+ zagęszczenie skóry, widoczna poprawa jej jędrności

+ zwiększenie elastyczności i sprężystości skóry

+ nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry

+rozświetlenie i wygładzenie skóry z objawami starzenia

+terapia może służyć przygotowaniu skóry przed bardziej inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej (np. peelingami, laserem) oraz po zabiegach celem szybszej regeneracji

EFEKTY:

 • przywrócenie blasku i elastyczności skórze
 • redukcja zmarszczek
 • poprawa wyglądu  świeżych blizn – potrądzikowych, keloidów oraz rozstępów
 • redukcja zasinień wokół oczu
 • ujędrnienie wiotkiej skóry dłoni, ud, kolan i brzucha

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG? 

Seria ustalana jest indywidualnie w zależności od wskazań, optymalne efekty osiąga się po wykonaniu pełnego protokołu 4 zabiegów w odstępach 7-14 dniowych. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. Zaleca się wykonanie 2 pełnych protokołów w ciągu roku dla podtrzymania efektu. 

JALUPRO® HMW

JALUPRO® HMW zawiera w składzie wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy i kompleks aminokwasów, przeznaczony jest do głębokiej bioregeneracji skóry. Produkt JALUPRO®  HMW został przebadany klinicznie głównie na pacjentach z zaawansowanymi oznakami starzenia i fotostarzenia skóry. Dzięki obecności wysokocząsteczkowego kwasowi hialuronowego o zwiększonej lepkości uzyskujemy długotrwałe nawilżenie skóry i początkowy efekt wypełnienia, natomiast aminokwasy mają za zadanie odżywić fibroblasty i pobudzić je do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna gęsta i napięta, a zmarszczki i fałdy stają się mniej widoczne. 

WSKAZANIA: 

Produkt JALUPRO® HMW przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry dojrzałej i mocno problematycznych obszarów

 • skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia – głębokie zmarszczki 
 • skóra odwodniona i źle odżywiona – fałdy i bruzdy 
 • twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, ciało (skóra dojrzała), skóra głowy

EFEKTY:

 • długotrwałe nawilżenie oraz regeneracja obszarów skóry, które są najbardziej narażone na powstawanie głębokich zmarszczek i bruzd – skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • skóra już po pierwszym zabiegu jest napięta, odżywiona, nabiera blasku i zdrowego kolorytu
 • ujędrnienie, wygładzenie zmarszczek
  • redukcja blizn zanikowych i rozstępów

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG?                                                                                                                          

Seria ustalana jest indywidualnie w zależności od wskazań, optymalne efekty osiąga się po wykonaniu pełnego protokołu 3 zabiegów w odstępach 20 dni. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. Zaleca się wykonanie 2 pełnych protokołów w ciągu roku dla podtrzymania efektu. 

JALUPRO® SUPER HYDRO

Opatentowana, unikalna formuła zawierająca wysokie stężenie dwóch molekuł kwasu hialuronowego (nisko- i wysokocząsteczkowy HA), kompleks 7 aminokwasów oraz 3 peptydy, oparta na technice LIGAMENTS SH wzmacnia więzadła twarzy, regeneruje i poprawia strukturę poduszek tłuszczowych, przywracając młody wygląd twarzy. 

Zastosowanie dwóch molekuł HA – o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej zapewnia długotrwałe nawilżenie, wzmocnienie włókien kolagenowych i stymulację fibroblastów.

Podstawowy kompleks aminokwasów zawierający dużą ilość Glicyny, L-Proliny, L-Lizyny i L-Leucyny stymulujący fibroblasty do produkcji kolagenu, został wzbogacony Alaniną i Waliną w celu dodatkowego wzmocnienia kolagenu i elastyny oraz Argininą w celu nawilżenia.

W składzie JALUPRO SUPER HYDRO znajdują się również 3 biomimetyczne peptydy, 2 biopeptydy do wzrostu i aktywacji fibroblastów i 1 biopeptyd dla długotrwałego nawilżenia i zahamowania niekorzystnego procesu glikacji kolagenu. 

WSKAZANIA: 

 • skóra zmęczona, pozbawiona energii, potrzebująca silnej aktywacji procesów komórkowych
 • skóra mocno odwodniona
 • skóra wymagająca regeneracji więzadeł, poprawy struktury poduszek tłuszczowych 
 • twarz wymagająca napięcia i poprawy konturu
 • twarz, szyja, dekolt

EFEKTY:

 • wzmocnienie więzadeł twarzy – poprawa napięcia i konturu twarzy
 • regeneracja struktury poduszek tłuszczowych oraz poprawa ich umiejscowienia 
 • intensywne długotrwałe nawilżenie 

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG?                                                                                                     

Seria ustalana jest indywidualnie w zależności od wskazań, optymalne efekty osiąga się po wykonaniu pełnego protokołu 3 zabiegów w odstępach 1 i 5 miesięcy. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. Zaleca się wykonanie 1 zabiegu przypominającego co pół roku dla podtrzymania efektu. 

Zalecenia pozabiegowe:

 • przestrzeganie zasad higieny
 • unikanie dużych wahań temperatury (sauny, solarium)
 • wstrzymanie się od intensywnych treningów przez okres kilku dni
 • powstrzymanie się od opalania przez okres 10-14 dni oraz stosowanie kremów z filtrem
 • pozostałe zalecenia wydawane są indywidualnie

Przeciwwskazania:

 • miejscowe stany zapalne
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (przeciwskazanie względne)
 • niewyrównane choroby autoimmunologiczne
 • zaostrzenie chorób przewlekłych np. niewydolność serca, niewydolność nerek, cukrzyca
 • choroby nowotworowe
 • choroby układowe tkanki łącznej
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • leczenie immunosupresyjne
 • zaburzenia psychiatryczne
 • lęk/ fobia związana ze iniekcjami
 • nieletni wiek
 • brak współpracy z pacjentem
 • nierealne oczekiwania pacjenta

INNE ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM ART Jalupro®

Jalu Toxin 

Jalu Toxin to przełomowa technika, opracowana przez włoskiego chirurga prof. Luca Piovano, zapewnia aż 3 korzyści podczas zabiegu. Ten szybki bankietowy zabieg daje natychmiastowe efekty będące połączeniem działania na część mięśniową (toksyna botulinowa), skórę właściwą (kwas hialuronowy) oraz fibroblasty (aminokwasy). W efekcie uzyskujemy skórę nawilżoną, rozświetloną, jędrną z wygładzonymi zmarszczkami mimicznymi a pobudzone fibroblasty zapewniają długotrwałą odbudowę i poprawę elastyczności. 

Miejsca zastosowania terapii Jalu-toxin to czoło, okolica oka, okolica ust i szyja.

Zabieg można powtarzać nie częściej niż co 3 miesiące. Zaleca się terapię mieszaną z Jalupro®classic. 

Jalu Plasma

Technika opracowana przez dr n.med. Elenę Rumyantsev. To połączenie ART Jalupro® wraz z terapią osoczem bogatopłytkowym wykazuje silne działanie anti-aging. Dochodzi do zwiększonej stymulacji i intensywniejszej przebudowy skóry. Terapia Jalu Plama znajduje również zastosowanie w terapii owłosionej skory głowy – hamuje wypadanie włosów, zagęszcza i pogrubia włosy. 

Powtarzalność zabiegu ustala lekarz.

Jalu Strong Eye

To skoncentrowana terapia okolicy oczu. Efektem jest zniwelowanie wiotkości skóry wokół oczu, jej zagęszczenie i ujędrnienie oraz redukcja zmarszczek. 

Rekomendowane są 3-4 zabiegi w odstępach 7-14dni, dzięki czemu rezultaty będą się utrzymywać nawet do 6-12 miesięcy. 

Jalu combo

Jest to synergia Jalupro® hmw i jalupro® classic wskazana w terapii skory problematycznej z problemami na wielu płaszczyznach. Pomoże zregenerować, ujędrnić i poprawić wiotkość na skórze twarzy i szyi oraz spłycić głębokie zmarszczki i zredukować nadmierne przesuszenie. Sprawdzi się swietnie w terapii dłoni i w obszarach ciała z oznakami fotostarzenia. 

Rekomendowana seria ok 3 zabiegów

Inni producenci