Wypełnianie zmarszczek i przywracanie objętości, czyli zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

23 marca 2023

Partie na które wykonywany jest zabieg:

Twarz

Szyja

Na pewne rzeczy w naszym życiu nie mamy wpływu. Rytm dobowy, zmiana pór roku, wyższość sernika nad szarlotką. 😉 Również upływający czas oraz siła grawitacji – czynniki, które mają decydujący wpływ na pojawianie się pewnych zmian w naszym wyglądzie – pozostają poza zasięgiem naszych poczynań. Przynajmniej tu, na planecie Ziemia. I tak jak z czasem staramy się walczyć, spowalniać jego skutki działań czy czasem wręcz je cofać – nie zatrzymamy go całkowicie.

Zmiany o których wspominałam – te związane z czasem oraz działaniem sił grawitacji – to m.in linie marionetki, pogłębione bruzdy nosowo-wargowe czy nieregularna wiotka linia żuchwy. To także utracona objętość kostna oraz tkankowa w piętrze środkowym twarzy (doły skroniowe, zanik tkanki tłuszczowej okolicy oczodołowej oraz utrata objętości policzków), która dodatkowo pogłębia i uwidacznia te wszystkie wcześniej wymienione defekty.

Jak medycyna estetyczna radzi sobie z tymi problemami? Na przykład wykorzystując usieciowany kwas hialuronowy. Długo można by się rozpisywać o procesie produkcji czy cechach różnych typów kwasów hialuronowy dostępnych na rynku. Najważniejsze co warto o nich wiedzieć to czy mają status wyrobu medycznego, posiadają certyfikaty UE dopuszczające dany produkt do iniekcji oraz czy są wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem. Produkty najwyższej jakości, a tylko takich używam w swoim gabinecie, dodatkowo są regularnie poddawane testom i modyfikacjom, aby służyły mi i Tobie jak najlepiej.

Do czego wykorzystuję kwas hialuronowy? Usieciowany kwas hialuronowy posiada różną „twardość” – ten najtwardszy świetnie sprawdzi się przy odbudowaniu objętości dołów skroniowych, policzka czy przy korekcie doliny łez, a w dolnych piętrach twarzy pięknie ukształtuje brodę lub podkreśli kąty żuchwy – podaje się go głęboko na kość lub w poduszkę tłuszczową, aby stanowił podporę dla tkanek powyżej. Lżejsze produkty, bardziej plastyczne i poddające się mimice stosuje się przy wypełnianiu zmarszczek wokół ust, linii marionetek czy bruzd nosowo-wargowych a nawet linii wenus na szyi. Nie należy tu również zapominać o modelowaniu ust, do których istnieje wiele specjalnie dedykowanych produktów.

Zabieg z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego w rękach przeszkolonego lekarza będzie bezpieczny, a efekt wyważony i naturalny. Odpowiednia kwalifikacja pacjenta, holistyczne podejście, łączenie różnych technik i zabiegów to przepis na piękny efekt i zadowolenie.

Efekty:

Spłycenie zmarszczek

Odbudowanie objętości policzków

Przywrócenie młodzieńczych proporcji twarzy

Wygładzenie i wyostrzenie linii żuchwy

Wygładzenie oraz redukcja cieni dolnej powieki

Przeciwwskazania:

Reakcje uczuleniowe na składniki preparatu

Ciąża i laktacja

Aktywne stany zapalne skóry

Zaostrzenie chorób przewlekłych

Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne

Aktywna choroba nowotworowa

Nierealne oczekiwania co do efektu zabiegu

Produkty z których korzystam:

brak wybranych preparatów

Cennik zabiegów z tym produktem:

Kwas hialuronowy - wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek, zmarszczek kodu kreskowego i innych drobnych zmarszczek twarzy oraz szyi

1ml1000 zł

2ml1800 zł

Wolumetria policzków, wolumetria brody, wyrównanie linii żuchwy, kąty żuchwy

1ml1000 zł

1,2ml1200 zł

2ml1800 zł

2,4ml2000 zł

Wypełnienie doliny łez

1 ampułka1000 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Nie wprowadzono żadnych pytań

Poczytaj także