Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Wypełnianie zmarszczek i przywracanie objętości, czyli zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

23 marca 2023

Partie na które wykonywany jest zabieg:

Twarz

Szyja

Na pewne rzeczy w naszym życiu nie mamy wpływu. Rytm dobowy, zmiana pór roku, wyższość sernika nad szarlotką. 😉 Również upływający czas oraz siła grawitacji – czynniki, które mają decydujący wpływ na pojawianie się pewnych zmian w naszym wyglądzie – pozostają poza zasięgiem naszych poczynań. Przynajmniej tu, na planecie Ziemia. I tak jak z czasem staramy się walczyć, spowalniać jego skutki działań czy czasem wręcz je cofać – nie zatrzymamy go całkowicie.

Zmiany o których wspominałam – te związane z czasem oraz działaniem sił grawitacji – to m.in linie marionetki, pogłębione bruzdy nosowo-wargowe czy nieregularna wiotka linia żuchwy. To także utracona objętość kostna oraz tkankowa w piętrze środkowym twarzy (doły skroniowe, zanik tkanki tłuszczowej okolicy oczodołowej oraz utrata objętości policzków), która dodatkowo pogłębia i uwidacznia te wszystkie wcześniej wymienione defekty.

Jak medycyna estetyczna radzi sobie z tymi problemami? Na przykład wykorzystując usieciowany kwas hialuronowy. Długo można by się rozpisywać o procesie produkcji czy cechach różnych typów kwasów hialuronowy dostępnych na rynku. Najważniejsze co warto o nich wiedzieć to czy mają status wyrobu medycznego, posiadają certyfikaty UE dopuszczające dany produkt do iniekcji oraz czy są wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem. Produkty najwyższej jakości, a tylko takich używam w swoim gabinecie, dodatkowo są regularnie poddawane testom i modyfikacjom, aby służyły mi i Tobie jak najlepiej.

Do czego wykorzystuję kwas hialuronowy? Usieciowany kwas hialuronowy posiada różną „twardość” – ten najtwardszy świetnie sprawdzi się przy odbudowaniu objętości dołów skroniowych, policzka czy przy korekcie doliny łez, a w dolnych piętrach twarzy pięknie ukształtuje brodę lub podkreśli kąty żuchwy – podaje się go głęboko na kość lub w poduszkę tłuszczową, aby stanowił podporę dla tkanek powyżej. Lżejsze produkty, bardziej plastyczne i poddające się mimice stosuje się przy wypełnianiu zmarszczek wokół ust, linii marionetek czy bruzd nosowo-wargowych a nawet linii wenus na szyi. Nie należy tu również zapominać o modelowaniu ust, do których istnieje wiele specjalnie dedykowanych produktów.

Zabieg z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego w rękach przeszkolonego lekarza będzie bezpieczny, a efekt wyważony i naturalny. Odpowiednia kwalifikacja pacjenta, holistyczne podejście, łączenie różnych technik i zabiegów to przepis na piękny efekt i zadowolenie.

Efekty:

Spłycenie zmarszczek

Odbudowanie objętości policzków

Przywrócenie młodzieńczych proporcji twarzy

Wygładzenie i wyostrzenie linii żuchwy

Wygładzenie oraz redukcja cieni dolnej powieki

Przeciwwskazania:

Reakcje uczuleniowe na składniki preparatu

Ciąża i laktacja

Aktywne stany zapalne skóry

Zaostrzenie chorób przewlekłych

Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne

Aktywna choroba nowotworowa

Nierealne oczekiwania co do efektu zabiegu

Produkty z których korzystam:

brak wybranych preparatów

Cennik zabiegów z tym produktem:

Kwas hialuronowy - wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek, zmarszczek kodu kreskowego i innych drobnych zmarszczek twarzy oraz szyi

1ml1000 zł

2ml1800 zł

Wolumetria policzków, wolumetria brody, wyrównanie linii żuchwy, kąty żuchwy

1ml1000 zł

1,2ml1200 zł

2ml1800 zł

2,4ml2000 zł

Wypełnienie doliny łez

1 ampułka1000 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Wolumetria to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeżeli decydujesz się jednak na niego latem, zrezygnuj z opalania się na słońcu. Przed wolumetrią nie korzystaj też z solarium, nie spożywaj alkoholu i - w porozumieniu z lekarzem - zwróć uwagę na przyjmowane suplementy, leki przeciwzapalne oraz takie, które rozrzedzają krew.

Pierwsze efekty wolumetrii zauważysz bezpośrednio po zabiegu, jednak będzie to w pewnym stopniu zniekształcony obraz (przez tymczasowy obrzęk). Kiedy zejdzie obrzęk, a preparat zintegruje się z tkankami skóry, będziesz mogła/mógł ocenić efekt finalny. Występuje on ok. 1 miesiąc po zabiegu.

Warto zdecydować się na wolumetrię twarzy z uwagi na wiek skóry, a także po niektórych chorobach i wypadkach, które zmieniają wygląd twarzy. Podawany podczas zabiegu kwas hialuronowy pozwala poprawić wygląd twarzy, na przykład poprzez wygładzenie zmarszczek lub bruzd, poprawę objętości policzków, korektę linii żuchwy.

Zabieg wolumetrii jest bezpieczny, jednak powinnaś lub powinieneś dodatkowo dbać o swoją skórę po wyjściu z gabinetu. Po wolumetrii staraj się nie korzystać z makijażu i nie dotykać twarzy przez ok. 2 dni. Oprócz tego na kilka dni zrezygnuj z wizyt na basenie, saunie i solarium, a także zaniechaj intensywnych treningów.

Poczytaj także