Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Hyalual – Kwas bursztynowy w walce o piękną i młodą skórę

9 października 2022

Partie na które wykonuję zabiegi tym produktem:

okolica oka

twarz

szyja

dekolt

ciało

Redermalizacja – jedno słowo w pełni opisujące wszechstronność produktów, które zawierają w swoim składzie kwas bursztynowy. Dzięki zabiegom z zastosowaniem Electri czy Xela Rederm uzyskamy korzyści takie jak: ochrona przed wolnymi rodnikami i odwodnieniem skóry, regulację funkcji biochemicznych i fizjologicznych – poprawa miejscowego krążenia czy usprawnienie odpływu chłonki. W praktyce oznacza to między innymi:

 • Poprawę mikrokrążenia skóry właściwej dzięki czemu staje się ona bardziej odżywiona
 • zminimalizowanie obrzęków spowodowanych zastojem chłonki, ograniczenie tworzenia się ich w przyszłości
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • Nawilżenie i ochrona przed odwodnieniem skóry
 • wyrównanie kolorytu, zniwelowanie przebarwień
 • Zniwelowanie cieni pod oczami
 • spowolnienie starzenia się skóry
 • poprawa owalu twarzy

W portfolio firmy Hyalual znajduje się kilka produktów zawierających kwas bursztynowy w połączeniu z kwasem hialuronowym dla jeszcze lepszego efektu nawilżenia i odżywienia. Dzięki różnym stężeniom obu tych substancji, możemy zastosować je u różnych grup wiekowych, począwszy od pacjentów, u których oznaki starzenia dopiero się pojawiają (28-35 lat) przez tych z już dość zaawansowanymi zmianami. Specjalne protokoły zabiegowe dostosowane do różnych typów starzenia się skóry, pozwalają w precyzyjny sposób dobrać terapię do potrzeb pacjenta. 

Produkty marki Hyalual dostępne w gabinecie:

 1. Electri rekomenduje się w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry w wyniku odwodnienia i zwiększonego stresu oksydacyjnego. ELECTRI zapewnia szybki efekt kompleksowej pielęgnacji skóry. Podczas tylko jednego zabiegu rozwiązuje większość głównych problemów pierwszych oznak starzeniowych zmian skóry. Produkt na bazie 0,55% kwasu hialuronowego oraz 1,6% kwasu bursztynowego pozwala na osiągnięcie „natychmiastowego” i widocznego efektu po pierwszym zabiegu, w przeciwieństwie do kuracji składających się z 10-ciu zabiegów. Powyższy zabieg nie wymaga długiego okresu rehabilitacji. 
 1. XELA REDERM® 1,1% to produkt zawierający 1,6% kwasu bursztynowego i 1,1% kwasu hialuronowego. Stanowi bazę redermalizacji w zmęczonym, deformacyjni-obrzękowym czy muskularnym morfotypie starzenia oraz u pacjentów w młodszej grupie wiekowej gdzie oznaki starzenia dopiero się pojawiają. Świetnie sprawdzi się również jako przygotowanie do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, laseroterapii czy fototerapii i później w okresie rekonwalescencji.  
 2. XELA REDERM® 1,8% i 2,2% zawiera kwas bursztynowy w stężeniu 1,6% wraz z kwasem hialuronowym kolejno 1,8 i 2,2%. Gęstsze od swoich poprzedników i silniejsze – dlatego stosowane ww przypadkach bardziej zaawansowanych zmian związanych z wiekiem. 

Inni producenci