Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Sculptra – jędrna skóra dzięki stymulacji kolagenu

Sculptra - jeden z efektów zabiegu to wygładzenie zmarszczek

27 września 2023

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

Poprawa objętości skóry i wygładzenie zmarszczek to główne cele zabiegu Sculptra z wykorzystaniem specjalnie opracowanego kwasu polimlekowego. Wspomniana substancja stymuluje skórę do produkcji kolagenu, co prowadzi do uzyskania stopniowej i naturalnej poprawy wyglądu twarzy (w niektórych przypadkach odmłodzonych nawet o kilka lat).

Zabieg Sculptra jest krótki i nie wymaga specjalnego przygotowania. Polega on na wstrzyknięciu kwasu polimlekowego do wybranych obszarów skóry, a następnie ich odpowiednim rozmasowaniu.

W wyniku zabiegu Sculptra mogą pojawić się siniaki lub obrzęki, które znikają szybko i samoistnie. Skóra potrzebuje również czasu, by wyprodukować kolagen, a co za tym idzie, by “popracować” nad finalnym rezultatem. Wymarzony efekt osiągany jest zwykle dzięki kilku wizytom w gabinecie medycyny estetycznej i utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Warto wiedzieć, że kwas polimlekowy z powodzeniem wykorzystywany jest w medycynie od kilkudziesięciu lat.

Efekty:

poprawa objętości skóry

korekcja owalu twarzy

wygładzenie zmarszczek

Przeciwwskazania:

ciąża

laktacja

niektóre alergie

stan zapalny w miejscu zabiegu

skłonność do blizn przerostowych

niektóre choroby przewlekłe

leki przeciwzakrzepowe lub przeciwbólowe

Produkty z których korzystam:

brak wybranych preparatów

Cennik zabiegów z tym produktem:

Sculptra twarz

1600

Najczęściej zadawane pytania:

Wstrzykiwany podczas zabiegu kwas polimlekowy jest bezpieczny dla większości pacjentów, gdyż nie wywołuje alergii. Pomijając skrajne powikłania, nie powoduje on niepożądanych objawów. Warto również wiedzieć, że Sculptra jest biodegradowalna, dlatego po latach rozkłada się ona w organizmie.

Zalecany wiek pacjenta, w którym powinien pomyśleć on o zabiegu Sculptra, zależy od indywidualnych predyspozycji jego skóry. Najczęściej lekarze rekomendują podanie kwasu polimlekowego pacjentkom, które przekroczyły 35-38 rok życia, jednak nie zawsze jest to regułą. Sculptra cieszy się równie wysoką popularnością wśród pacjentek po 50 roku życia.

Po zabiegu Sculptra twarz jest zregenerowana, ujędrniona i pozbawiona zmarszczek. W wyniku działania kwasu polimlekowego ubytki skórne wypełniają się kolagenem, co nie zmienia naturalnych rysów twarzy.

Masaż twarzy po zabiegu Sculptra powinien być wykonywany regularnie (5 razy dziennie po 5 minut), ale niezbyt mocno. Najlepiej, jeśli stosujesz go przez 5 dni od zabiegu zgodnie z zaleceniami lekarza, dzięki czemu zabieg przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Nie należy stosować jednorazowo na tą samą okolicę dwóch lub większej liczby różnych biostymulatorów. Aby uzyskać odmłodzony wygląd skóry, w indywidualnych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie Sculptra razem z innymi preparatami (na przykład kwasem hialuronowym, toksyną botulinową, czy osoczem bogatopłytkowym). Połączenie zabiegów z użyciem tych preparatów wymaga odpowiednich odstępów, zaleconych podczas konsultacji lekarskiej.

Poczytaj także