Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Pielęgnacja dłoni w gabinecie medycyny estetycznej

27 listopada 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

dłonie

Dłonie, zaraz po szyi i okolicy oka, najbardziej zdradzają pielęgnacyjne grzeszki. Wystawiane na różne, często skrajne warunki klimatyczne, często pomijane lub odsuwane na drugi plan, z czasem zaczynają nosić na sobie tego piętno. Nadmiernie sucha skóra pęka i trudno się goi, cieńczeje przez co zaczynają prześwitywać przez nią naczynia. Naturalne jest również, że z wiekiem tracimy część tkanek miękkich co również przyczynia się do finalnego obrazu dłoni niedopieszczonych i zniszczonych. Warto zadbać o nie już dziś, stosując regularnie kremy nawilżające, chroniąc przed czynnikami chemicznymi czy mrozem i wiatrem.

Wiele zabiegów medycyny estetycznej pomaga utrzymać dobrą kondycję dłoni oraz przywrócić jej świetny wygląd w sytuacjach kiedy sytuacja tego wymaga. Warto zgłosić się do gabinetu na konsultację, lekarz po rozmowie i zbadaniu zaproponuje odpowiednią terapię.

Dłonie suche, szorstkie, popękane, wrażliwe na szkodliwe bodźce zewnętrzne – mezoterapia igłowa z zastosowaniem produktów na bazie kwasu hialuronowego, z dodatkiem stymulatorów poprawi jakość skóry. Będzie ona bardziej nawilżona, jędrna, bardziej odporna na czynniki szkodliwe. Warto również wykonać ją zapobiegawczo w przypadku tendencji do nadmiernych uszkodzeń w wyniku zimnego wiatru czy mrozu.

Skóra dłoni o nierównym kolorycie, z objawami fotostarzenia – tu na przeciw wychodzą zabiegi z użyciem Dermapenu 4, za pomocą którego wyrównamy nierówny koloryt. Ponadto świetnie sprawdzą się peelingi średnio-głębokie niwelujące wszelkie punktowe zmiany barwnikowe powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce.

Zanik tkanki podporowej, uwidocznienie struktur głębszych dłoni jak naczynia i ścięgna – w tym przypadku najlepiej sprawdzą się produkty wypełniające z dodatkową nutą stymulującą. Fibryna bogatopłytkowa czy Neauvia Stimulate sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Efekty:

Odbudowa i nawilżenie skóry

Zagęszczenie skóry, zmniejszenie widoczności naczyń i ścięgien

Wypełnienie ubytków tkankowych

wyrównanie kolorytu

Przeciwwskazania:

Alergia na produkt

Stany zapalne i ropne skóry

Zaostrzenie choroby przewlekłej

Niewyrównana choroba autoimmunologiczna

ciąża i laktacja

Cennik zabiegów z tym produktem:

osocze bogatopłytkowe

1 zabieg449 zł

Tropokolagen Guna

1 zabieg 399 zł

Neauvia Hydro Deluxe

1 ampułka 2,5ml649 zł

Pluryal

1 ampułka899 zł

Dermapen 4 + ampułka

1 zabieg650 zł

Peeling TCA

1 zabieg450 zł

fibryna - wypełnienie i stymulacja

1 zabieg749 zł

Neauvia Stimulate - wypełnienie i stymulacja

1 ampułka900 zł

2 ampułki1500 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Konsultacja lekarska pozwala wybrać zabieg dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Aby nawilżyć dłonie, warto zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej z użyciem kwasu hialuronowego i stymulatorów. Wśród dostępnych zabiegów na dłonie są także zabiegi wypełniające (z dodatkiem stymulatorów), a także zabiegi pomagające poradzić sobie ze zmianami barwnikowymi skóry (peeling, Dermapen).

Osocze bogatopłytkowe w naturalny sposób stymuluje skórę dłoni do regeneracji i produkcji kolagenu. Dzięki temu staje się ona lepiej nawilżona i bardziej elastyczna.

Mezoterapia skóry dłoni lub zabiegi z Dermapen pozwalają nawilżyć i dodatkowo “wesprzeć” skórę dłoni. Lekarz dobiera preparat (osocze, fibrynę, kwas hialuronowy lub inny) w zależności od kondycji skóry i pożądanego efektu.

Mezoterapia igłowa skóry dłoni to zabieg, którego częstotliwość zależy od zaleceń lekarskich. Zwykle powtarza się mezoterapię co 3-4 tygodnie.

Efekt wypełnienia dłoni preparatami na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego jest dłuższy niż efekt wypełnienia dłoni po fibrynie i wynosi ok. 12-18 miesięcy. Dłonie wypełnione fibryną znacznie szybciej tracą pierwotnie uzyskaną objętość, jednak przez dłuższy czas zachowują one efekt stymulacji.

Poczytaj także