Biostymulacja skóry

29 sierpnia 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

okolica oka

szyja

dekolt

dłonie

ciało

skóra pokryta zarostem

usta

W ostatnich latach świat medycyny estetycznej oszalał na punkcie biostymulatorów. Produkty te, będące często owocem wieloletnich badań naukowców z dziedziny chemii, inżynierii molekularnej i medycyny, dzięki swoim skrupulatnie wyselekcjonowanym i odpowiednio skomponowanym właściwościom, mogą wielowymiarowo wpływać na procesy zachodzące w skórze. Nawilżenie, ujędrnienie czy ochrona przed wolnymi rodnikami to tylko kilka z nich. Ponadto uruchamiają szereg reakcji komórkowych prowadzących do odbudowy macierzy komórkowej tkanki łącznej i biorusztowania kolagenowego.

Specjaliści medycyny estetycznej sięgają po biostymulatory w przypadkach znacznego odwodnienia skóry, utraty sprężystości czy zatarcia konturów twarzy. Preparat podany do skóry za pomocą igły/kaniuli działa wielotorowo i różnoczasowo. W początkowej fazie dochodzi do głębokiego nawilżenia i spłycenia zmarszczek. Następnie dochodzi do długoterminowej stymulacji komórek tkanki łącznej do produkcji kolagenu, podtrzymywania i nakręcania procesów regeneracyjnych. W efekcie niwelujemy istniejące już zmarszczki i bruzdy oraz zapobiegamy powstawaniu kolejnym.

Składniki wykazujące powyższe działania to między innymi aminokwasy, polinukleotydy, kwas bursztynowy, kwas mlekowy, tropokolagen.

Każdy biostymulator posiada odgórnie określony protokół zabiegowy. Mówi on ile zabiegów i w jakich odstępach czasu należy wykonać, aby w pełni wykorzystać potencjał produktu. Ważne jest sumienne przestrzeganie planu, aby osiągnięty efekt był w pełni satysfakcjonujący i utrzymywał się jak najdłużej.

Do biostymulatorów stosowanych w gabinecie należą: Nucleofill, Pluryal, Tropokolagen Guna, Electri oraz Cela Rederm czy produkty Jalupro®

Efekty:

poprawa owalu twarzy

spłycenie zmarszczek

głębokie nawilżenie

zagęszczenie skóry zmniejszenie widoczności naczyń krwionośnych

Przeciwwskazania:

stan zapalny skóry poddawanej zabiegowi

uczulenie na składniki preparatu

ciąża

karmienie piersią

aktywna choroba nowotworowa

zaburzenia krzepliwości krwi

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Sculptra - kwas polimlekowy

1 okolica1700 zł

Profhilo - molekuła młodości

1 zabieg1100 zł

Pluryal silk 2ml

okolica oka1000 zł

szyja1000 zł

Pluryal densify 2ml

1 zabieg 1100 zł

Electri 1,5%

1 zabieg650 zł

Xera Rederm 2ml

1 zabieg700 zł

Jalupro Super Hydro

1 zabieg1200 zł

Neauvia Stimulate

1ml900 zł

2ml1500 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Biostymulatory jak nazwa sugeruje mają stymulowac/pobudzac - w tym przypadku komorki skory do regeneracji i produkcji wlasnego kolagenu. Efekt zwiekszenia objetosci faktycznie moze wystapic ale nie jest on spowodowany wypelnieniem danego miejsca fillerem a wlasnie produkcja kolagenu i poprawa kondycji skory w okreslonym miejscu. Wypełniacze natomiast wykorzystuje sie stricte do uzupelniania utraconej objetosci np w policzkach czy redukcji wizualnej zmarszczek. Różnice miedzy tymi produktami leza rowniez w glebokosci ich podawania, czasie działania oraz mozliwych skutkach ubocznych.

Nie ma potwierdzonego bezpieczenstwa stosowania biostymulatorow u osob z chorobami onkologicznymi. Nie jest wiadome jak organizm zareaguje i czy nie wplynie to na progresje choroby. Najlepiej zrezygnować i rozważyć ponownie temat po zakonczeniu leczenia onkologicznego.

Poczytaj także