Terapia wypadania włosów

28 czerwca 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

owłosiona skóra głowy

skóra pokryta zarostem

Wypadanie włosów to dla wielu osób powód do niepokoju. Liczne czynniki wpływających na powyższy stan przysparzają lekarzowi sporo trudności w odpowiednim dobraniu leczenia. Dobrze zebrany wywiad, szczegółowe zbadanie pacjenta a czasem zlecenie odpowiednich badań laboratoryjnych pozwalają postawić odpowiednią diagnozę. Ważne jest, aby w pierwszej kolejności, o ile to możliwe, wyeliminować czynnik sprawczy (np. nadmierne obciążenie włosów źle dobraną pielęgnacją) lub zająć się leczeniem głównego schorzenia (np. anemii, chorób tarczycy, chorób autoimmunologicznych). Dlatego terapia leczenia łysienia powinna być kompleksowa a zabiegi wykonywane w gabinecie stanowić mocne uzupełnienie terapii wspomagające regenerację.

Zjawisko wypadania włosów jest fizjologiczne kiedy w ciągu doby tracimy do około 100 włosów. O łysieniu możemy mówić dopiero, jeżeli zostanie zaburzona równowaga pomiędzy ilością włosów rosnących a wypadających. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą

  • zaburzenia hormonalne (np. łysienie androgenne związane z nadmierną produkcją hormonów męskich. Ten rodzaj łysienia dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety)
  • Przyjmowanie leków na artretyzm, zapalenie stawów, depresję, nadciśnienie, serce i tabletki antykoncepcyjne
  • nowotwór oraz leczenie przeciwnowotworowe (naświetlanie, chemioterapia)
  • Niewyrównane choroby autoimmunologiczne (toczeń, choroby tarczycy) zakażenia grzybicze, a w ostatnich latach nasilenie wypadania włosów po infekcji COVID-19
  • Ciąża, laktacja,
  • Dieta niskobiałkowa,
  • Obciążająca pielęgnacja: poddawanie zabiegom chemicznym i działaniu gorącego powietrza.

W przypadku zaawansowanego łysienia, kiedy mieszki włosowe już obumarły, rozwiązaniem problemu braku włosów jest ich transplantacja. Kiedy jednak mieszki włosowe są żywe, ale jedynie uśpione lub osłabione, istnieje wiele możliwości ich stymulowania i wzmocnienia. Jeżeli nie podejmie się leczenia na czas, ryzykuje się trwałym ubytkiem włosów. W zależności od potrzeb należy podjąć leczenie farmakologiczne i/lub poddać się zabiegom trychologicznym, takim jak mezoterapia preparatami z peptydami/polinukleotydami lub ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym.

Wskazania

+ łysienie typu męskiego (androgenowe)

+ powstrzymanie wypadania włosów spowodowanego nieprawidłowym odżywianiem, po ciążą i laktacją

+ przyspieszenie odrastania włosów

+ stymulacja odrostu i zagęszczenia brody (ubytki w zaroście, rzadka broda)

+ regeneracja i wzmocnienie włosów osłabionych zabiegami fryzjerskimi i niewłaściwą pielęgnacją,

Zalecenia przed zabiegiem

Zalecenia przed zabiegiem uzależnione są od rodzaju terapii zaproponowanej przez lekarza. Większość z zabiegów nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak w przypadku na przykład użycia osocza bogato płytkowego, ważne jest ,aby pacjent przez 2 dni poprzedzające wizytę odpowiednio się nawadniał. W przypadku stosowania leków przeciwkrzepliwych może być konieczne ich odstawienie.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu. Podczas pierwszej nocy po zabiegu nie należy dotykać obszaru zabiegowego oraz szczególnie uważać podczas snu na miejsce objęte terapią. W przypadku terapii z wykorzystaniem specjalnych preparatów, w miejscu ich podania mogą występować niewielkie zgrubienia lub też niewielkie swędzenie.

Efekty:

zahamowanie lub spowolnienie wypadania włosów

poprawa wyglądu i kondycji włosów

Stymulacja wzrostu nowych włosów

Przeciwwskazania:

nieuregulowane choroby autoimmunologiczne

aktywna choroba nowotworowa

zażywanie leków immunosupresyjnych i przeciwkrzepliwych

ciąża i laktacja

zaostrzenie chorób przewlekłych

zaburzenia krzepnięcia

stany zapalne skóry

aktywna infekcja

Cennik zabiegów z tym produktem:

Osocze bogatopłytkowe

1 zabieg 549 zł

osocze+tropokolagen749 zł

osocze+ PRX T33699 zł

osocze+dermapen649 zł

Terapia łysienia Tropokolagen

1 zabieg649 zł

Mezoterapia Polinukleotydy

1 zabieg799 zł

4 zabiegi2700 zł

Mezoterapia RRS XL hair

1 zabieg349 zł

4 zabiegi1100 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Trwałość efektów jest kwestią indywidualną i zależy od stanu zdrowia pacjenta, jego diety i właściwej pielęgnacji. Często zdarza się, że aby utrzymać wypracowany efekt należy dokonywać zabiegów przypominających.

Poczytaj także