Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi

6 października 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

okolica oka

szyja

Nadmierne wystawianie siebie na stres, przeciwności, pęd życia, problemy ze snem – powodują nagromadzenie się napięć w mięśniach twarzy, głowy i szyi. Początkowo łatwo się ich pozbyć (masaż, ciepłe okłady), jednak z czasem nagromadzone napięcie coraz bardziej utrudnia życie. Mało tego, pojawiają się kolejne dolegliwości ze strony innych układów i narządów, często znacznie oddalonych od epicentrum pierwotnego problemu. Terapia z użyciem tropokolagenu GUNa pozwala złagodzić napięcia powstałe w mięśniach. Działanie produktu opiera się na przywróceniu w łagodny stopniowy sposób fizjologicznego tonusu włóknom mięśniowym. Produkt nie powoduje „wyłączenia” mięśni, jak to się dzieje w przypadku stosowania toksyny, dlatego może być w bezpieczny sposób stosowany w tych miejscach, gdzie botoks użyty być nie może.

Dzięki temu podczas terapii z pomocą Tropokolagenu GUNA uzyskujemy rozluźnienie mięśni twarzy: czołowego, skroniowych, żwaczy, okrężnego oka, okrężnego ust, bródkowego, mięśni odpowiedzialnych za ekspresję emocji. W sposób pośredni jesteśmy w stanie zmniejszyć lub nawet zupełnie zniwelować bóle migrenowe głowy, bóle stawów skroniowo-żuchwowych czy zminimalizować skutki bruksizmu.

Efekty:

rozluźnienie mięśni

zmniejszenie dolegliwości bólowych

wygładzenie zmarszczek

zmniejszenie skutków bruksizmu

Przeciwwskazania:

uczulenie na składniki preparatu

infekcja skory w miejscach iniekcji

uogólniona infekcja

zaostrzone stany chorobowe

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Regulacja pracy mięśni

bruksizm349 zł

żwacze 3 zabiegi 1200 zł

twarz+szyja599 zł

twarz+szyja 3 zabiegi1500 zł

mięśnie karku 399 zł

mięśnie karku 3 zabiegi1000 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Terapia tropokolagenem to jedna z opcji leczenia nadmiernego napięcia mięśni twarzy objawiającego się bólem twarzy, szyi, a także innymi negatywnymi efektami. Nadmierne napięcie mięśni twarzy prowadzi do przewlekłych zaburzeń bólowych głowy, zaburzeń snu, problemów stomatologicznych, szumów usznych, zmarszczek, a nawet wad postawy. Najbardziej znanym schorzeniem, w leczeniu którego wykorzystuje się tropokolagen, jest bruksizm.

Tropokolagen GUNA to naturalny, bezpieczny preparat, który jest zbliżony składem do substancji wytwarzanych w ludzkim organizmie. Zabiegi z użyciem tropokolagenu są bezinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji.

Wśród terapii stosowanych w gabinecie medycyny estetycznej są m.in. zabiegi z użyciem tropokolagenu czy botoksu. Lekarz dobiera metodę leczenia dopasowaną do potrzeb pacjenta. Ważna rolę odgrywa zarówno właściwa kwalifikacja pacjenta, jak i odpowiednio przeprowadzona terapia (pełen cykl zabiegów). Terapia relaksacyjna tropokolagenem przywraca naturalne niewzmożone napięcie mięśni twarzy, pozwalając zachować równowagę w napięciu tych mięśni. Efektem jest znaczna poprawa samopoczucia i komfortu życia pacjenta.

Efekty leczenia bruksizmu pojawiają się po różnym upływie czasu. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne po kilku dniach od zabiegu, a pełne efekty uzyskiwane są najczęściej po kilku tygodniach. Skuteczność leczenia zależy od skali problemu, indywidualnych predyspozycji pacjenta, wybranej i dopasowanej do jego potrzeb metody leczenia, a także wprowadzonych przez niego zmian w życiu codziennym (w tym redukcji stresu).

Poczytaj także