Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Terapia Kolagenowa Guna Collagen Medical Devices

4 października 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

szyja

dekolt

dłonie

ciało

Kolagen stanowi 5-6% masy ciała i jest najpowszechniej występującym białkiem u ssaków. Jest głównym składnikiem więzadeł, ścięgien, kości, chrząstek, mięśni, skóry i macierzy zewnątrzkomórkowej – stanowi w niej 70-85% masy i tworzy pewnego rodzaju rusztowanie zapewniające skórze elastyczność i napięcie. 

Obecnie znanych jest 28 typów kolagenu, najbardziej powszechnym jest typ I.

Kolagen zawarty w wyrobach medycznych Guna Collagen Medical Devices – to kolagen typu I pochodzenia wieprzowego. Jest on strukturalnie bardzo podobny do kolagenu ludzkiego i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa ze względu na wyjątkowo niską immunogenność. 

Od 25 roku życia ilość kolagenu w skórze właściwej zaczyna stopniowo maleć, co przejawia się postępującą wiotkością skóry. Bez swojego wewnętrznego rusztowania zaczyna się ona poddawać siłom grawitacji co skutkuje utratą owalu twarzy, pojawieniem się tzw „chomiczków” czy linii marionetek.

Podawanie kolagenu typu 1 w formie śródskórnych iniekcji, wykazuje wielokierunkowe działanie:

  • sam tropokolagen z produktu ulega endogennym procesom metabolicznym i powstaje biorusztowanie podtrzymujące dla skóry właściwej, mięśni czy tkanki tłuszczowej
  • poprzez odbudowę połączenia między kolagenem a fibroblastami dochodzi do stymulacji syntezy endogennego (własnego) kolagenu 
  • pobudzone fibroblasty namnażają się, przez co dodatkowo zwiększa się produkcja endogennego kolagenu. 

Z klinicznego punktu widzenia, wyroby medyczne na bazie kolagenu GUNA mogą być uważane za biorusztowanie macierzy zewnątrzkomórkowej, zdolne do wspomagania naprawy i regeneracji tkanek których składowe zostały uszkodzone na wskutek starzenia się lub urazu. 

Terapia kolagenowa, odpowiednio dobrana, to bezpieczny i naturalny rezultat.

MD Tissue

Zastosowanie: oznaki starzenia skory: wiotkość, zmarszczki, zaburzony owal twarzy, widoczne oznaki fotostarzenia, cellulit, świeże rozstępy, terapia leczenia blizn: zanikowych po urazach, zabiegach chirurgicznych, terapia optymalizująca gojenie się ran, regeneracja skóry dłoni, terapia owłosionej skory głowy celem zahamowania wypadania włosów. Profilaktycznie jako zabieg przeciwstarzeniowy od 25rż oraz zabieg przygotowujący i zabezpieczający skórę przed okresem letnim.

MD muscle

Dochodzi do regeneracji tkanki łącznej mięśnia: omięsnej, sródmiesnej i namięsnej. W tych strukturach przebiegają naczynia krwionośne regulujące procesy metaboliczne w mięśniach. Dzięku lepszemu ukrwieniu, dochodzi do regeneracji mięśnia i normalizacji jego napięcia. Natomiast regeneracja struktur nerwowych prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśni mimicznych, mięśni żwaczy i skroniowych co skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych w obszarze głowy i szyi. 

Zastosowanie: nadmierne napięcie mięśni twarzy, szyi i głowy wywołane różnymi czynnikami zewnętrznymi w tym stresem, ból okolicy głowy, wiotkość/zanik objętości mięśni, leczenie nadmiernego zagryzania zębów, napięciowe bóle szyi, wykonuje się serię zabiegów ok 3 tyg przed planowanym zabiegiem toksyną botulinową aby uzyskać maksymalną relaksację mięśnia co przekłada się na zmniejszenie dawki toksyny otulinowej.

MD Matrix 

Składowe preparatu wpływają na poprawę metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz struktur włóknistych prowadzących naczynia co poprawia ukrwienie obszaru poddanego zabiegowi, co dodatkowo przekłada się na wygląd skory. Preparat znajdzie zastosowanie tam, gdzie poprawa metabolizmu wpłynie na procesy przebudowy.

Zastosowanie: lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej (np podbródek), regeneracja skóry po okresie letnim, terapia dojrzałych blizn i rozstępów oraz bliznowców, eliminacja cellulitu. Regeneracja skóry dłoni, terapia owłosionej skory głowy celem zahamowania wypadania włosów.

Przeciwwskazania ogólne do stosowania zabiegów z tropokolagenem guna:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • infekcje skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • opryszczka,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu.

Efekty:

odmłodzenie twarzy

jędrna gładka skóra

poprawa owalu twarzy

przywrócenie mięśniom ich prawidłowego tonusu

przebudowa starych blizn

prawidłowe szybsze gojenie się ran

Przeciwwskazania:

stan zapalny skory w miejscach iniekcji

ogólny stan zapalny

zaburzenia krzepnięcia

zaostrzenie chorob przewlekłych

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Tropokolagen odmładzanie

twarz+szyja 1 zabieg599 zł

twarz+ szyja 3 zabiegi1500 zł

twarz+szyja+ dekolt 1 zabieg899 zł

twarz+szyja+dekolt 3 zabiegi2200 zł

dłonie 399 zł

Tropokolagen regulacja pracy mięśni

żwacze349 zł

żwacze 3 zabiegi1200 zł

mięśnie twarz+szyja 1 zabieg599 zł

mięśnie twarzy+szyja 3 zabiegi1500 zł

mięśnie karku 1 zabieg399 zł

mięśnie karku 3 zabiegi 1000 zł

Terapia na blizny lub rany

1 zabieg od349 zł

pakiet 3 zabiegi od900 zł

lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej

podbródek 3 zabiegi1200 zł

wałeczki pod pachami 3 zabiegi1500 zł

brzuch 5 zabiegów 2700 zł

terapia łysienia

1 zabieg 349 zł

1 ampułka dodatkowo do innego zabiegu

200 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Nie wprowadzono żadnych pytań

Poczytaj także