Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Yellow Peel, PRX-T33 i inne peelingi medyczne

30 lipca 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

szyja

dekolt

dłonie

YELLOW PEEL

Jest to rodzaj peelingu progresywnego, którego intensywność zależy od ilości nałożonych warstw. Działa złuszczająco poprzez kwas retinolowy, a dzięki zawartości kwasu fitowego, kojowego oraz azelainowego reguluje pracę melanocytów zmniejszając w ten sposób przebarwienia już obecne oraz hamując powstawanie nowych.

Już kilka godzin po aplikacji peelingu poprawia się mikrokrążenie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej odżywiona i dotleniona. Dzięki stymulacji produktów macierzy zewnątrzkomórkowej dochodzi do wiązania cząsteczek wody co w efekcie prowadzi do poprawy jej jędrności i napięcia. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy, jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę.

Zabieg jest prosty w wykonaniu a rekonwalescencja po nim trwa krótko i jest mało uciążliwa, gdyż złuszczanie jest niewielkie.

Yellow Peel to doskonały wybór gdy widoczne zaczynają być pierwsze oznaki starzenia oraz fotostarzenia – drobne zmarszczki, przebarwienia czy utrata blasku. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy jest inny a więc efekty również będą się różnić między sobą u różnych osób. Wpływają na to m.in. takie czynniki jak wiek, rodzaj wykonywanej pracy, aktywność fizyczna czy stosowanie używek.

PRX-T®33 BIOREWITALIZACJA BEZ IGIEŁ

Nowa chemiczna metoda stymulacji skóry PRX-T®33 łączy TCA i H2O2 w zrównoważonym stężeniu: TCA 33% – bez uszkodzenia skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów. Kwas Kojowy 5% wraz z H2O2 wykazuje działanie rozjaśniające.

WSKAZANIA:

• Utrata napięcia skóry twarzy i ciała 

• Ujędrnienie skóry dekoltu

• Blizny zanikowe 

• Rozstępy 

• Wspomagająco w leczeniu melasmy i hiperpigmentacji skóry

PRX-T®33 jest dobrym zabiegiem jako:

• Pierwszy zabieg w medycynie estetycznej dla niezdecydowanego pacjenta

• Zabieg połączony z wypełnianiem kwasem hialuronowym (poprawia efekt zabiegu wypełniania)

• Zabieg, który poprawia efekty innych procedur medycyny estetycznej jak nici, mikronakłuwanie, itp. 

Inne dostępne w gabinecie peelingi

  1. Lightening Peel – mieszanka kilku kwasów których głównym targetem są zmiany barwnikowe w skórze. Stosowany do zwalczania melazmy, przebarwień pozapalnych, słonecznych oraz do ujednolicania kolorytu skóry. Zabieg należy wykonywać co około 2 tygodnie, ilość zabiegów dobiera lekarz.
  2. Glycolic Acid Masque 25% I 10% to wielokierunkowy i bezpieczny produkt, który znajdzie swoje zastosowanie w przypadku skóry tłustej, trądzikowej, z rozszerzonymi porami i nieregularnym kolorytem. Zaleca się stosowanie peelingu w serii 6-8 zabiegów co około 2 tygodnie.
  3. Alpha & Beta complex jest peelingiem średnio-powierzchownym. Stanowi połączenie kwasu glikolowego i kwasu salicylowego. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z yellow peelem.

Efekty:

jednolity koloryt

skóra rozjaśniona i promienna

spłycenie zmarszczek

odmłodzenie skóry

Przeciwwskazania:

stany zapalne skóry

zapalenie tkanki łącznej

alergia na produkt

ciąża i karmienie piersią

teleangiektazje

liczne znamiona melanocytowe

stosowanie retinoidów doustnych w ciagu ostatnich kilku miesięcy

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Yellow peel - twarz

powierzchniowy 449 zł

średnio-głęboki550 zł

głęboki650 zł

PRX T33

twarz399 zł

twarz+szyja600 zł

twarz+szyja+dekolt700 zł

Lightening Peel

1 zabieg

3 zabiegi 600 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Nie wprowadzono żadnych pytań

Poczytaj także