Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Dermamelan i inne zabiegi medycyny estetycznej, które sprawdzą się w walce z przebarwieniami

16 lutego 2023

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

Dermamelan to preparat nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.  Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny. Dochodzi do zahamowania dalszej produkcji barwnika oraz do rozproszenia i zniwelowania już istniejącego.

Preparat można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Zabieg z wykorzystaniem produktu DERMAMELAN składa się z 2 etapów. Podczas pierwszego etapu, po odpowiedniej kwalifikacji i przygotowaniu skóry, aplikuje się na twarz specjalną depigmentacyjną maskę. Z nią Pacjent wraca do domu i zmywa po 6-8 godzinach. Kolejną fazą jest pielęgnacja domowa specjalnie dobranymi kosmetykami, które pacjent otrzymuje na miejscu wraz z instrukcją ich użytkowania.

Terapia produktem DERMAMELAN trwa ok 3 miesiące i wykonuje się ją jednorazowo. Efekt zabiegu jest całkowicie trwały, nie niweluje natomiast tendencji do powstawania nowych przebarwień. Ważne jest więc, aby stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną – kremy z wysokim filtrem SPF czy odzież ochronna. Warto również rozważyć okresowo zabiegi wspomagające w depigmentacji, np. peelingi czy mikronakłuwanie.

Efekty:

rozjaśnienie skóry

likwidacja przebarwień

wyrównanie kolorytu skóry

regulacja wydzielania sebum

zwężenie porów

Przeciwwskazania:

ciąża i laktacja

świeża opalenizna

opryszczka

bliznowce

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

terapia depigmentacyjna

Dermamelan2100 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Dermamelan może być stosowany przez cały rok, choć latem wymaga nieco innych zasad postępowania niż jesienią czy zimą. Wymaga to natomiast większego wysiłku ze strony pacjenta w regularnym stosowaniu kremów z filtrem, ponownej i odpowiedniej aplikacji kremów z UV w ciągu dnia oraz unikania bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce. Dermamelan jest zresztą doskonałą formą profilaktyki, jeśli obawiasz się letnich przebarwień.

O Dermamelan warto pomyśleć po zakończeniu okresu ciąży i karmienia piersią. Zasady postępowania nie różnią się w tym przypadku od pozostałych zaleceń dotyczących zabiegów medycyny estetycznej. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem, który zdecyduje, kiedy możesz bezpieczne pozbyć się przebarwień z okresu ciąży.

Istnieją ogólne zasady dotyczące stosowania Dermamelan, jednak zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Liczba zastosowanych terapii oraz odstępów między nimi zależy od wielu indywidualnych kwestii, a w dużej mierze od efektów poprzednich zabiegów. Zdarza się, że mimo odpowiedniego stosowania preparatu i pełnego zaangażowania pacjenta w kontynuowanie terapii w domu i poza nim (w tym właściwego stosowania kremów z filtrem), przebarwienia mogą powrócić. Dermamelan możesz stosować kilka razy w życiu, zgodnie z intensywnością zaleconą przez lekarza. Przyjmuje się, że średni odstęp między zabiegami wynosi ok. 2 lata.

Poczytaj także