Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Fillmed

12 lipca 2022

Partie na które wykonuję zabiegi tym produktem:

brak wybranych partii ciała

Produkty francuskiej marki Fillmed to ekskluzywna linia wysokiej jakości preparatów do iniekcji, wypełniaczy i kosmeceutyków. Razem stanowią idealnie dobraną pielęgnację skóry z problemem odwodnienia, utraty objętości i czy blasku.

NCTF 135HA

Jeden z flagowych produktów – koktajl do mezoterapii NCTF 135HA – to istna (…) Preparat stosowany jest w medycynie estetycznej od ponad 40 lat i stanowi opatentowane połączenie ponad 50 składników, w tym kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów, koenzymów, minerałów, kwasów nukleinowych oraz antyoksydantów. Produkt sam w sobie stanowi fantastyczny zastrzyk dobrodziejstw dla skóry, odżywia ją, ujednolica koloryt i napina. Jest to również jeden z niewielu preparatów wieloskładnikowych przeznaczonych do iniekcji oraz tak starannie przebadanych klinicznie pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. 

NCTF® 135HA zawiera ponad 50 substancji aktywnych (witaminy, antyoksydanty, minerały, kwasy nukleinowe, aminokwasy i koenzymy), w tym m. in:

  • witaminę A, która przyspiesza odnowę naskórka, wykazując działanie normalizujące w procesach różnicowania keratynocytów, wpływa na funkcje regulacyjne skóry;
  • kwas askorbinowy (witaminę C) wpływa na produkcję kolagenu i jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów;
  • witaminy B2 i B8 hamują łojotok i zmniejszają wielkość porów skóry;
  • niacynamid (witaminę B3) o silnym działaniu przeciwzapalnym;
  • tokoferol (witaminę E) o silnym działaniu antyoksydacyjnym, chroni białka oraz błony komórkowe przed wolnymi rodnikami;
  • aminokwasy, które nawilżają skórę poprzez odbudowę naturalnego czynnika nawilżającego skóry i ułatwiają zatrzymanie wody w warstwie naskórkowej. Biorą także udział w utrzymaniu równowagi biochemicznej i enzymatycznej skóry;
  • koenzymy są niezbędne we wszystkich procesach metabolicznych komórek skóry, wpływają na ich właściwe dotlenienie i regenerację;
  • kwasy nukleinowe o działaniu odżywczym.

Badania kliniczne dowiodły, że preparaty FILLMED NCTF® 135 i NCTF® 135 HA są znakomicie tolerowane przez skórę. Jednak, jak w przypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą pojawić się niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane. Są to głównie: drobne siniaki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu. Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie bezpieczeństwa i ewentualnych działań niepożądanych.

ART FILLER® 

ART FILLER® marki FILLMED to linia nowoczesnych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą, które w zależności od potrzeby wygładzają płytkie i głębokie zmarszczki, odmładzają
i powiększają usta oraz przywracają młodzieńczą objętość oraz owal i rysy twarzy.

Linia ART FILLER® marki FILLMED opiera się na kwasie hialuronowym w technologii TRI-HYAL® – jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie badań naukowych. Polega ona na połączeniu kwasu hialuronowego o bardzo długich i długich łańcuchach, tworzących sieć elastycznych splątań
o potencjale wolumetrycznym i rzeźbiącym z nieusieciowanym kwasem hialuronowym, który natychmiast poprawia napięcie i wygładza skórę.  Długołańcuchowy kwas hialuronowy w preparatach ART FILLER® oprócz dobrze znanych właściwości regeneracyjnych i zdolności silnego wiązania wody, ma działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne oraz pobudza macierz międzykomórkową. 

Badania kliniczne ponadto wykazały, że kwas hialuronowy o długich łańcuchach w technologii TRI-HYAL® dodatkowo hamuje zanikanie tkanki tłuszczowej i pakietów tłuszczowych twarzy wynikające z procesów starzenia się organizmu. Dodatkowo zaletą zabiegów z użyciem preparatów ART FILLER® są trwałe efekty zabiegów, utrzymujące się nawet do 18 miesięcy, co znalazło swoje potwierdzenie w badaniach klinicznych.

BIONUTRISTYMULACJA

BIONUTRISTYMULACJA to nowatorskie podejście do tematu odmładzania twarzy i leczenia przeciwstarzeniowego opartego na protokołach zabiegowych marki FILLMED z wykorzystaniem NCTF® 135HA, które umożliwiają opóźnienie nieuniknionych procesów starzenia się twarzy na wszystkich poziomach tkankowych.  Zabiegi wygładzają płytkie zmarszczki, poprawiają gęstość skóry, przywracają jej jędrność, gładkość oraz sprawiają, że staje się nawilżona, odżywiona i pełna blasku.
 Każda procedura zabiegowa BIONUTRISTYMULACJI oparta jest na połączeniu NCTF® 135HA, czyli czystego biologicznie czynnika odnowy komórkowej (New Cellular Treatment Factor) z wybranymi preparatami z portfolio marki FILLMED. 

ZABIEGI OPARTE NA KONCEPCJI BIONUTRISTYMULACJI FILLMED
BEAUTIFEYE – intensywnie rozjaśnia, rozświetla, nawilża i wygładza skórę w okolicy oczu dzięki połączeniu peelingu chemicznego BRIGHT PEEL z preparatem polirewitalizującym NCTF® 135HA.

BIONUTRILIFTᵀᴹ  LIFT BOOSTER – ujędrnia, odżywia i nawilża skórę dzięki połączeniu polirewitalizacji NCTF®135HA i preparatu ART FILLER® FINE LINES.

BIONUTRILIFTᵀᴹ  HYDRA BOOSTER – zapewnia głębokie nawilżenie i odżywienie skóry dzięki połączeniu NCTF®135HA i kwasu hialuronowego M-HA18®.

BIONUTRINECKᵀᴹ – odmładza, intensywnie polirewitalizuje oraz odżywia delikatną skórę szyi i dekoltu dzięki połączeniu peelingu chemicznego BRIGHT PEELᵀᴹ z NCTF® 135HA lub M-HA® 10. 

Inni producenci