Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Mezoterapia igłowa

12 lipca 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

okolica oka

usta

szyja

dekolt

dłonie

ciało

włosy

skóra pokryta zarostem

Mezoterapia jest metodą sródskórnego lub podskórnego podania substancji aktywnych, w celu zniwelowania pierwszych oznak starzenia, nawilżenia, odżywienia, przebudowy i przywrócenia jej blasku. W efekcie – skora dostaje to czego akurat potrzebuje dokładnie w miejsce problemu przez co uzyskujemy maksymalną możliwą intensywność działania substancji odżywczych. Naskórek jest bowiem barierą, przez którą tylko niewielki procent kosmetyku wchłania się w głębsze struktury skóry. Deponując igłą koktajl w odpowiednim miejscu i odpowiednio skomponowany działamy dwukierunkowo- dostarczamy skórze potrzebnych produktów oraz stymulujemy procesy przebudowy samym naruszeniem naskórka przez igłę (naruszenie naskórka stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu).

Mezoterapia igłowa stosowana w obrębie twarzy, przyczynia się do zwiększenia poziomu elastyczności skóry oraz likwidowania obrzęków i cieni pod oczami, co pozwala na przywrócenie świeżego, pełnego blasku spojrzenia i młodzieńczego wyglądu. Może być także stosowana jako metoda wspomagająca leczenie łysienia andorogenowego i tego spowodowanego chorobami. Zwiększa się ukrwienie owłosionej skóry głowy, co wraz z odpowiednimi składnikami zapodanymi podczas zabiegu, wpływa na porost włosów oraz poprawę ich wyglądu. Dodatkowo, mezoterapię stosuje się również jako zabieg antycellulitowy oraz wyszczuplający, a także metodę pozwalającą na usunięcie rozstępów.

Igła igle nierówna. Do mezoterapii stosowane są cienkie i krótkie igiełki, które często się wymienia aby stępione nakłuwaniem nie szarpały skóry. Do preparatów o bardziej żelowej konsystencji lub posiadających silne biostymulatory używa się kaniuli . Jest to cienka tępo zakończona igła, którą wprowadza się w głąb skóry przez pojedyncze nakłucie i rozprowadza preparat liniowo.

Ważne jest aby produkt wykorzystywany w mezoterapii posiadał odpowiednie certyfikaty i był dopuszczony do iniekcji. Daje to gwarancje jakości i bezpeczeństwa.

Systematycznie powtarzana mezoterapia jest jak eliksir młodości. Pozwala powstrzymać procesy starzenia i zachować na długo gładką, jędrną i elastyczną skórę. Najlepsze rezultaty przynosi u osób ze skórą cienką, wiotką oraz dojrzałą, a jej efekty są w dużej mierze uzależnione od początkowego stanu skóry.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się siniaczki, zaczerwienienie i grudki, jednak po kilku dniach wszystko się normuje i znika.

Po zabiegu wazna jest higiena obszaru poddawanego zabiegowi. Nie nalezy nakładac makijażu, nie dotykac nie ocieplac, unikac w danym dniu wysilku fizycznego, basenu czy sauny. Na noc warto uzyc ulubionego regenerujacego kremu:)

Efekty:

odżywienie skóry

nawilżenie skóry

poprawa kolorytu

spłycenie zmarszczek

efekt liftingu

Przeciwwskazania:

aktywna infekcja

stan zapalny skóry w obszarze zabiegowym

uczulenie na składniki preparatu

aktywna choroba nowotworowa

zaostrzenie choroby przewlekłej

niewyrównana choroba autoimmunologiczna

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Neauvia Hydro deluxe

Twarz900 zł

Twarz+szyja1400 zł

Jalupro Classic

twarz lub szyja lub 800 zł

Strong Eye600 zł

Terapia łączona: Jalupro+osocze

1 okolica1400 zł

Jalupro Classic + Jalupro hmw

1 zabieg1000 zł

Tropokolagen odmładzanie

Twarz i szyja900 zł

Twarz, szyja i dekolt1100 zł

Lipoliza iniekcyjna: podbródek, okolica oka, chomiczki, pachy

1 zabieg500 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Mezoterapia twarzy jest tak samo bezpieczna jak pozostałe zabiegi medycyny estetycznej. Podczas zabiegu stosowane są sprawdzone procedury i wysokiej jakości preparaty (posiadające odpowiednie certyfikaty).

Konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej pozwala dobrać preparat, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom pacjenta i oczekiwanym rezultatom zabiegu. Wysokiej jakości preparaty można stosować zarówno pojedynczo, jak i w razem (np. Jalupro i osocze).

Choć nawet pojedynczy zabieg mezoterapii pozwala uzyskać efekt nawilżenia skóry, zaleca się wykonywać ok. 3-5 zabiegów w określonych odstępach czasu (2-4 tygodnie).

Skóra poddana mezoterapii igłowej potrzebuje czasu na regenerację, dlatego przez 24 godziny od zabiegu w miejscu iniekcji mogą pojawiać się grudki, obrzęki, siniaki lub opuchlizna. Znikają one samoistnie.

Dzięki mezoterapii igłowej skóra staje się lepiej odżywiona i nawilżona, co poprawia nie tylko wygląd, ale również samopoczucie pacjenta. Początkowy efekt nawilżenia pojawia się już w krótkim czasie po zabiegu, jednak skóra potrzebuje co najmniej 2-4 tygodni od zabiegu, aby zacząć się regenerować.

Mezoterapia igłowa twarzy doskonale sprawdza się w połączeniu z podaniem innych preparatów (np. stymulatora lub osocza). Mezoterapię łączy się również z peelingiem, który pozwala jeszcze lepiej przygotować skórę do zabiegu. Jeżeli zabiegi estetyczne obejmują różne części twarzy, to istnieje możliwość, aby połączyć mezoterapię z podaniem toksyny botulinowej (np. mezoterapia okolic oczu oraz botoks w mięśnie żwacze).

Poczytaj także