Usuwanie lokalnych złogów tkanki tłuszczowej

13 października 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

szyja

okolica oka

ramiona

brzuch

Lokalne złogi tkanki tłuszczowej, nie poddające się dietom i ćwiczeniom, mogą stanowić spory problem estetyczny oraz rzutować na samopoczucie czy pewność siebie. Tłuszcz ten lubi lokalizować się w problematycznych rejonach takich jak, brzuch, biodra, wewnętrzna strona ud, pośladki, okolica pach czy szyja. Czasem, mimo aktywności fizycznej oraz zdrowej zbilansowanej diety nie jest łatwo się go pozbyć. Dzieje się tak między innymi dlatego, że w owej tkance tłuszczowej metabolizm jest na bardzo niskim poziomie lub wręcz ustał.

Na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty i zabiegi do radzenia sobie z problematycznymi złogami tłuszczu. Jedne skuteczne, inne mniej – ważne aby lekarz dobrał metodę bezpieczną i adekwatną do problemu.

Produkty marki Guna i Suisselle wykorzystywane w gabinecie do zabiegu usuwania złogów tłuszczu opierają się na działaniu mającym na celu lokalną regulację metabolizmu tkankowego. Dzięki temu „ospały” wcześniej tłuszcz zaczyna lepiej pracować i poddawać się modelacji, dochodzi do zniwelowania złogu w sposób stabilny i kontrolowany.

Protokół Tropokolagenu GUNA przewiduje 3-10 zabiegów (w zależności od rozległości i oporu tkanki) w odstępach 2-3tyg. Produkt na bazie tropokolagenu z dodatkiem wyciągu z dziurawca doskonale napędza komórkowy cykl Krebsa dzięki czemu dochodzi do usprawnienia lokalnego metabolizmu.

Cellbooster ® SHAPE szwajcarskiej firmy Suisselle to produkt o innym składzie (zawiera m.in L-karmityne i pochodną kwasu askorbinowego), ale działaniu podobnym do Tropokolagenu. Dodatkowo posiada on rejestrację do stosowania w okolicy oka na powierzchowne poduszki tłuszczowe które uległy migracji. Świetnie sobie również radzi z obrzękami twarzy. Protokół przewiduje 3 zabiegi w odstępie 3tyg a następnie zabiegi przypominające co 2-3 miesiące.

Warto dodać, że zabiegi dotyczą nieznacznych złogów, służą podrasowaniu ostatecznego efektu a nie są prostszą alternatywą dla aktywności fizycznej czy zdrowej diety w drodze do uzyskania szczupłego ciała. Wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowotnych jest kluczowe i nie należy ignorować tej kwestii w rozmowie z pacjentem.

Efekty:

zniwelowanie złogów tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha

zmniejszenie drugiego podbródka, wyostrzenie linii żuchwy

redukcja tłuszczu w okolicy pach i pleców

Przeciwwskazania:

alergia na składniki preparatu

stany zapalne skory w miejscu iniekcji

otyłość

nierealne oczekiwania pacjenta

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Suisselle Cellbooster SHAPE

1 zabieg 500 zł

Tropokolagen GUNA

3 zabiegi1200 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Nie wprowadzono żadnych pytań

Poczytaj także