Dominika Kunysz-Schwermer - ZnanyLekarz.pl

Usuwanie lokalnych złogów tkanki tłuszczowej

13 października 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

szyja

okolica oka

ramiona

brzuch

Lokalne złogi tkanki tłuszczowej, nie poddające się dietom i ćwiczeniom, mogą stanowić spory problem estetyczny oraz rzutować na samopoczucie czy pewność siebie. Tłuszcz ten lubi lokalizować się w problematycznych rejonach takich jak, brzuch, biodra, wewnętrzna strona ud, pośladki, okolica pach czy szyja. Czasem, mimo aktywności fizycznej oraz zdrowej zbilansowanej diety nie jest łatwo się go pozbyć. Dzieje się tak między innymi dlatego, że w owej tkance tłuszczowej metabolizm jest na bardzo niskim poziomie lub wręcz ustał.

Na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty i zabiegi do radzenia sobie z problematycznymi złogami tłuszczu. Jedne skuteczne, inne mniej – ważne aby lekarz dobrał metodę bezpieczną i adekwatną do problemu.

Produkty marki Guna i Suisselle wykorzystywane w gabinecie do zabiegu usuwania złogów tłuszczu opierają się na działaniu mającym na celu lokalną regulację metabolizmu tkankowego. Dzięki temu „ospały” wcześniej tłuszcz zaczyna lepiej pracować i poddawać się modelacji, dochodzi do zniwelowania złogu w sposób stabilny i kontrolowany.

Protokół Tropokolagenu GUNA przewiduje 3-10 zabiegów (w zależności od rozległości i oporu tkanki) w odstępach 2-3 tyg. Produkt na bazie tropokolagenu z dodatkiem wyciągu z dziurawca doskonale napędza komórkowy cykl Krebsa dzięki czemu dochodzi do usprawnienia lokalnego metabolizmu.

Cellbooster ® SHAPE szwajcarskiej firmy Suisselle to produkt o innym składzie (zawiera m.in L-karmityne i pochodną kwasu askorbinowego), ale działaniu podobnym do Tropokolagenu. Dodatkowo posiada on rejestrację do stosowania w okolicy oka na powierzchowne poduszki tłuszczowe które uległy migracji. Świetnie sobie również radzi z obrzękami twarzy. Protokół przewiduje 3 zabiegi w odstępie 3 tygodni, a następnie zabiegi przypominające co 2-3 miesiące.

Warto dodać, że zabiegi dotyczą nieznacznych złogów, służą podrasowaniu ostatecznego efektu, a nie są prostszą alternatywą dla aktywności fizycznej czy zdrowej diety w drodze do uzyskania szczupłego ciała. Wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowotnych jest kluczowe i nie należy ignorować tej kwestii w rozmowie z pacjentem.

Efekty:

zniwelowanie złogów tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha

zmniejszenie drugiego podbródka, wyostrzenie linii żuchwy

redukcja tłuszczu w okolicy pach i pleców

Przeciwwskazania:

alergia na składniki preparatu

stany zapalne skory w miejscu iniekcji

otyłość

nierealne oczekiwania pacjenta

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Suisselle Cellbooster SHAPE

1 zabieg 500 zł

Tropokolagen GUNA

3 zabiegi1200 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Zabiegi usuwające lokalne złogi tkanki tłuszczowej przeprowadzane w gabinecie medycyny estetycznej są bezpieczne. Lekarz wykorzystuje sprawdzone preparaty (Suisselle Cellbooster SHAPE i Tropokolagenem Guna), które pomagają osiągnąć określony rezultat w danej partii ciała u danego pacjenta. Przy zastosowaniu ww. produktów dochodzi do zwiększenia miejscowego metabolizmu w miejscu zdeponowania produktu, a nie do lipolizy, czyli niszczenia tkanki tłuszczowej. Produkty do lipolizy nie posiadają zresztą certyfikacji do iniekcji w Polsce, dlatego nie są stosowane w naszych gabinetach. W odróżnieniu od nich, leczenie Suisselle Cellbooster SHAPE i Tropokolagenem Guna, nie obciąża wątroby. Specjalnie przystosowane do zabiegu ampułki są więc bezpieczne dla pacjenta.

Zabiegi z użyciem preparatów takich jak Suisselle Cellbooster SHAPE czy Tropokolagen GUNA pomagają bezpiecznie uporać się z problemem drugiego podbródka, a tym samym poprawić sprężystość skóry i wyostrzyć linię żuchwy. Oprócz serii zabiegów konieczne mogą okazać się również: ćwiczenie mięśni szyi, dbanie o prawidłową postawę ciała, aktywność fizyczna czy zbilansowana dieta.

Zastosowanie Cellbooster SHAPE pozwala zredukować zbędną tkankę tłuszczową, na przykład depozyt tłuszczowy w okolicy oka (mallar bag), choć nie wszystkie nieprawidłowości nadają się do terapii. Zabieg pomaga także odżywić skórę i poprawić jej elastyczność. Warto pamiętać, że efekty zabiegu z użyciem Cellbooster SHAPE mogą różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji i codziennych nawyków pacjenta. Zwykle pierwsze rezultaty w postaci wygładzenia skóry są widoczne w krótkim czasie po zabiegu, jednak najczęściej pełny efekt uzyskuje się po kilku tygodniach.

Określenie liczby zabiegów pozwalających pozbyć się złogów tkanki tłuszczowej to indywidualna kwestia, które zależy nie tylko od partii ciała, ale również innych czynników. Wśród nich wyróżnia się m.in. rozległość złogów tkanki tłuszczowej, specyfikę wybranej metody czy dodatkowe zmiany stylu życiu pacjenta. Przykładowo, liczba zabiegów “Tropokolagen GUNA” różni się w zależności od ilości i oporu tkanki tłuszczowej. Zwykle lekarz wykonuje od 3 do 10 zabiegów z podaniem Tropokolagenu GUNA.

Poczytaj także