Leczenie ran

20 lipca 2022

Partie na które wykonywany jest zabieg:

twarz

ciało

Wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry, czy jest to precyzyjne chirurgiczne cięcie podczas operacji, czy rana powstała w wyniku poparzenia, ukąszenia czy zmiażdżenia – stanowią potencjalne wrota dla zakażenia penetrującego głębiej. Ważne jest odpowiednie ich chirurgiczne oczyszczenie i zabezpieczenie. Rana oczyszczona, szwy lub opatrunki założone.

I co potem? W zależności od wielu czynników (rodzaj rany, jak szybko została opatrzona, skłonności genetyczne) przebieg gojenia może przebiegać różnie. U jednych wygoi się „jak na psie” – z ledwo zauważalnym (…..). U innych pójdzie w drugą stronę i albo zacznie się „babrać” czyli np. dojdzie do nadkażenia, sączenia, ciągnięcia brzegów, albo powstanie bliznowiec (łac. keloid).

Medycyna estetyczna posiada zaplecze stanowiące wielkie wsparcie w procesie gojenia się ran. Dzięki terapii kolagenowej lub za pomocą osocza bogatopłytkowego można wspomóc i wzmocnić naturalne procesy regeneracji tkanek. „Poprowadzić leczenie w dobrym kierunku” – to znaczy zminimalizować ryzyko zakażenia (rana goi się szybciej) i powstawania bliznowców (kontrola nad tworzeniem się szkieletu podtrzymujacego bliznę bez jej przerostu).

Efekty:

regeneracja

szybsze i prawidłowe gojenie się ran

Przeciwwskazania:

rana brudna, z martwicą, niezabezpieczona i opatrzona przez chirurga

uczulenie na składniki preparatu

brak współpracy z pacjentem

Produkty z których korzystam:

Cennik zabiegów z tym produktem:

Tropokolagen - cena zależna od rozległości zabiegu.

1 zabieg od349 zł

3 zabiegi od 900 zł

Osocze - wspomaganie gojenia się ran

1 zabieg 499 zł

3 zabiegi 850 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Nie wprowadzono żadnych pytań

Poczytaj także